جستجو کن ...

کلینیک کسب و کار ایرانیان > وبلاگ > مقالات > روند روبه رشد استفاده از مدل دیسک DISC در سازمان های پیشرو در کشور

روند روبه رشد استفاده از مدل دیسک DISC در سازمان های پیشرو در کشور

کسب و کار ایرانیان - اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

روند روبه رشد استفاده از مدل دیسک DISC در سازمان های پیشرو در کشور

تئوری دیسک DISC توانسته است منجر به توسعه فردی ، کاری ،خانوادگی میلیون ها نفر در سراسر جهان شود.

مفاهیم و شاخص های این مدل توسط متخصصین کلینیک کسب و کار ایرانیان اکنون بومی شده است و هزاران نفر از هم وطنان و صدها سازمان بزرگ ، متوسط و کوچک عزیز کشور از محصولات و خدمات ، کلینیک کسب و کار ایرانیان استفاده کرده اند . مدل دیسک می تواند در زمینه انتخاب رشته مناسب ، استخدام ، ارزیابی ، توسعه فردی ، توسعه مهارت های رهبری ، انتخاب شریک تجاری ، ساختن تیم های تخصصی ، راه اندازی کسب و کار ، فروش ، مذاکره و ارتباطات ، حل کردن تعارضات بین افراد ، ارزیابی کارکنان ، راهبری تغییرات در سازمان ، ارزیابی ریسک فردی ، تصمیم گیری ، مدیریت زمان ، بهره وری بیشتر کارکنان ، مدیریت سازمان ، کوچینگ ، شناخت نقاط قوت و ضعف خود ، حل مسئله ، بهبود روابط زوجین ، پیش بینی نسبی سیستم راهبری افراد کمک کند .

این پکیج آموزشی که همراه کتاب ، تست ، آموزش ، مشاوره و مربی گری عرضه شده است رضایت مدیران ارشد سازمان های دولتی و خصوصی را جلب کرده است و اثر بخشی این پکیج توسط سازمان های بزرگ اندازه گیری شده است رضایت مندی پایان دوره بالای ۹۰ درصد و اثر بخشی دوره بالای ۸۰ درصد بوده است و جزء معدود پکیج های مدیریتی است که اثرات آن در مدت زمان کوتاه تری قابل لمس و درک است اکنون تیم کلینیک استعدادیابی و کسب و کارایرانیان با بهره مندی از ده ها متخصص حرفه ای که علاوه بر داشتن دانش آکادمیک سابقه طولانی حضور در صنعت را دارند ، با برگزاری ۱۰۰ ها کارگاه موفق در حوزه های ذکر شده در بالا تحلیل شرایط بومی سازمان های کشور اکنون در حال توسعه این مدل در سراسر کشور دارند . این مدل می تواند ضمن افزایش چابکی سازمان شما ، دقت و کیفیت فعالیت های شما را از طریق انتخاب افراد مناسب با کمترین چالش و تعارض تضمین کند.

شایان ذکر است کتاب مدل جهانی دیسک حاصل ۵ سال تجربیات بکارگیری مدل دیسک در سطح کشور می باشد اکنون در اختیار هم وطنان عزیز می باشد. این کتاب پرفروش ترین کتاب رفتاری درکشور است که به مدیران ارشد ، صاحبان کسب و کار ، جوانان جویای کار ، مدیران منابع انسانی ، علاقه مندان حوزه های رفتاری و ارتباطات ، روانشناسان ، مدرسین و مربیان و خانواده های علاقه مند به رشد و توسعه فردی و خانوادگی توصیه می شود .

امیدواریم با ادامه این روند ، تولید و توسعه بومی این تئوری بتوانیم از بسیاری از آسیب های ، فردی ، خانوادگی و سازمانی جلوگیری کنیم .

مطالعات میدانی این تیم نشان می دهد صرفا در حوزه کارگاه هایی که برگزار کرده است نشان می دهد حدود ۵۰ درصد از افراد ، شغل و تحصیل مناسب با رفتاری ذاتی خود را انتخاب نکرده اند و این مهم سبب شده است این افراد نارضایتی نسبی از فعالیت های خود دارند و در کار فعلی خود بهره وری لازم را ندارند و این مهم به خود فرد ، سازمان ، خانواده ، مشتریان و درکل ذینفعان آسیب می زند ، بنظر می رسد که فرآیند استعدادیابی ، تصمیم سازی و تصمیم گیری جهت انتخاب رشته تحصیلی و شغل با کیفیت مناسبی صورت نمی گیرد و این مهم سبب شده است که افراد تازه در سنین بالا به چالش ها و مشکلات خود آگاه شوند و این مسئله هزینه های بسیار زیادی را در سطح خرد و کلان به جامعه تحمیل می کنند .

ضرورت دارد معلمان و خانواده ها در سنین ۱۳ الی ۱۵ سال برای این مهم زمان بگذارند و برای گران ترین تصمیم فرزندشان حداقل ۵۰ ساعت زمان صرف کنند چراکه هزینه این تصمیم صدها میلیون تومان است و برای این مهم نیازمندیم از متخصصین مدیریت ، اقتصاد ، روانشناسی ، جامعه شناسی و … کمک بگیریم ، متاسفانه در این مقطع اطلاعات کمی در خصوص ماهیت مشاغل ، آینده مشاغل ، درامد به ازای هر ساعت ، نیازمندیهای فکری ، نیازمندیهای فیزیکی ، استعداد ، رغبت ، رفتار ، شخصیت ، روندهای اقتصادی کشور ، میزان عرضه و تقاضا در رشته ، ریسک ها و بیماریهای ناشی از شغل ، چالش های خانوادگی ناشی از شغل ، پایداری شغل ، امکان ادامه تحصیل و انعطاف پذیری ، و … وجود دارد . البته در این راستا فقدان یک نهاد متولی جهت تولید و دسته بندی اطلاعات تحصیلی و شغلی در تعامل با مجامع بین المللی و داخلی مشهود است .

با آرزوی توفیق الهی
کسب و کار ایرانیان

کلینیک کسب و کار ایرانیان در زمینه توسعه محصولات و خدمات بر خط با ماهیت بین رشته ای فعالیت دارد. شعار این مجموعه "دانش خدمت می کند ما آن را ارائه می دهیم".

دیدگاهتان را بنویسید


*