جستجو کن ...

" نسخه آزمایشی " جهت خرید آزمون های ITBC و شرکت در آن ، به نسخه قدیمی مراجعه نمایید.

لینک آزمون شخصیت شناسی MBTI

قیمت 30,000 تومان

خرید آزمون

تست شخصیت شناسی MBTI چیست؟

تست شخصیتی MBTI نیز یکی از تست های محبوب و پرکاربرد در سطح جهان است که برای توسعه فردی مناسب می باشد . این تست شخصیتی افراد را در 16 تیپ شخصیتی جانمایی می کند و برای هر یک از تیپ ها ی شخصیتی ویژگیهای متمایزی را در نظر می گیرد این 16 تیپ به شرح ذیل است.

تیپ شخصیتی ISTJ

این افراد آرام، جدی، موفقیت را از طریق اعتماد به نفس کسب می کنند . عملی، حقیقت گرا ، واقعی و مسئول هستند . منطقی تصمیم می گیرند و متمرکز هستند . به طور پیوسته کار می کنند و کار محور هستند . از انجام کارهای سازمان یافته در کار و زندگی شخصیخود لذت می برند پایند به سنت های هستند و برای وفاداری ارزش زیادی قائل هستند.

تیپ شخصیتی ISTJ

تیپ شخصیتی ISFJ

تیپ شخصیتی ISFJ

این افراد آرام، دوستانه، مسئول و با وجدان هستند . متعهد و پایدار در انجام وظایف خود هستند . دقیق ، متواضع، متوجه ، نکته بین هستند ، جزئیات را بیاد می آورند و به جزئیات اهمیت زیادی می دهند در تلاش هستند تا یک محیط منظم و هماهنگ در محل کار و منزل ایجاد کنند.

تیپ شخصیتی INFJ

الگوی رفتاری یک فرد، اطلاعات زیادی درباره‌ي چگونگی ایجاد انگیزه در ایشان، محیط مورد علاقه فرد، بزرگ‌ترین ترس‌هایش و اینکه چگونه با دیگران صحبت می کنند و مایلند دیگران چگونه با آنان صحبت کنند، به ما می‌دهد. اگر ساعتی را صرف «تماشای مردماین افراد به دنبال معانی و ارتباط در ایده ها ، روابط و اموال مادی هستند. می خواهند درباره انگیزه سایر افراد بدانند. وفادار و متعهد به ارزش های شرکت خود هستند. دنبال ایجاد یک دید کلی در مورد چگونگی خدمت در راستای منافع مشترک هستند . این افراد سازماندهی شده و قاطع در اجرای دیدگاه خود هستند.

تیپ شخصیتی INFJ

تیپ شخصیتی INTJ

تیپ شخصیتی INTJ

این افراد ذهن توانمندی برای اجرای ایده های خود و دستیابی به اهداف دارند. این افراد به سرعت الگوها را در رخدادهای بیرونی می بینند و می توانند دیدگاه های تفسیری بلند مدت را پیدا کنند. در هنگام سازماندهی و تعهد برای انجام یک کار ، مستقل و با استانداردهای بالا برای خود و دیگران کار را پیش می برید .

تیپ شخصیتی ISTP

این افراد تا زمانی که یک مشکل ظاهر شود، ناظرانی آرام و قابل انعطاف و انعطاف پذیر هستند ، سپس به سرعت برای یافتن راه حل های عملی اقدام می کنند. این افراد براحتی داده های بزرگ را تجزیه و تحلیل می کنند و ریشه مشکلات را از این طریق پیدا می کنند. این افراد علاقه مند به رابطه های علت و معلولیت هستند ، حقایق را با استفاده از اصول منطقی، کارایی انها سازماندهی و مقوله بندی می کنند.

تیپ شخصیتی ISTP

تیپ شخصیتی ISFP

تیپ شخصیتی ISFP

این افراد آرام، دوستانه، حساس و مهربان هستند و از لحظه ای که در آن هستند لذت می برند . می خواهم زمان و فضای خود را داشته باشند . وفادار و متعهد به ارزش های خود و به افرادی که برای آنها مهم هستند. این افراد دوست ندارند درگیر اختلاف نظر ها و درگیریها شوند ، سعی کنید نظرات و ارزش های خود را به این گروه تحمیل نکنید.

تیپ شخصیتی INFP

این افراد ایده آل گرا، وفادار به ارزش های خود و افرادی که برای آنها مهم می باشند ، هستند. این افراد خواهان زندگی می باشند که با ارزشهای آنهای سازگار است. کنجکاو، سریع برای دیدن امکانات هستند و می تواند برای اجرای ایده ها تسهیل گر باشد. تلاش می کنند تا مردم را درک کنند و به آنها کمک کنند تا از توانایی خود را در این مهم استفاده کنند. این افراد در صورتیکه ارزش هایشان تهدید نشود ؛ قابل انطباق، انعطاف پذیر و پذیرا هستند .

تیپ شخصیتی INFP

تیپ شخصیتی INTP

تیپ شخصیتی INTP

این افراد تلاش می کنند تا از طریق توسعه مباحث منطقی ، همه چیزهایی که به آنها علاقه دارند در آن قرار گیرد. علاقه مند به مباحث نظری و انتزاعی هستند و کمتر به تعاملات و مباحث اجتماعی علاقه مندی نشان می دهند . آرام، انعطاف پذیر، و قابل انطباق هستند. توانایی غیرعادی برای تمرکز در عمق مطالب برای حل مشکلات در منطقه مورد علاقه خود دارند. استخوانی ، گاهی انتقادی و همیشه تحلیلی هستند.

تیپ شخصیتی ESTP

این افراد انعطاف پذیر و تحمل پذیر هستند آنها یک رویکرد عملگرا دارند و بر نتایج فوری تمرکز دارند. اهل تئوری ها و توضیحات مفهومی هستند و برای حل مشکل به شدت اقدام کنند هستند . این افراد تمرکز بر اینجا و حال دارند ، متکی بر خود هستند، از هر لحظه ای لذت می برند ، با دیگران در تعامل فعال هستند. از انجام کارهای عملی لذت می برند و از طریق انجام دادن عملی کارهای می آموزند.

تیپ شخصیتی ESTP

تیپ شخصیتی ESFP

تیپ شخصیتی ESFP

این افراد برون گرا ، دوستانه و پذیرای دوستان هستند . از کار کردن با دیگران لذت می برند. یک حس مشترک و یک رویکرد واقع بینانه به کار خود دارند و کار را سرگرمی می دانند. انعطاف پذیر و خود به خودی هستند ، به راحتی با افراد و محیط های جدید دوست و سازگار می شود. این افراد با محک زدن مهارت های جدیدی که در رابطه با دیگران (کاریتمی و تعاملی ) می تواند برنامه ریزی شود بهتر یاد می گیرند.

تیپ شخصیتی ENFP

این افراد گرم مشتاق و تخیلی زندگی می کنند. زندگی را به عنوان مجموعه ای از رخدادها و شدنی ها می بینند . بین رخدادها و اطلاعات به سرعت ارتباطات برقرار می کنند و در بین الگوها را می توانند مشاهده کنند . این افراد نگاه خاصی به قدردانی و حمایت از دیگران دارند . این افراد خود به خودی و انعطاف پذیر هستند و اغلب توانایی خاصی در بداهه سازی و تسلط کلامیشان دارند.

تیپ شخصیتی ENFP

تیپ شخصیتی ENTP

تیپ شخصیتی ENTP

این افراد سریع، هوشمند، دارادی قدرت ابتکار ، هشیار و بی نظیر هستند . در حل مسائل جدید و چالش برانگیز زیرک هستند. در بیشتر اوقات این افراد موقعیت ها را به شکل مفهومی را ترسیم می کنند و سپس این مفهوم سازی را به طور استراتژیک تحلیل می کنند. این افراد دست ( بازی دیگران ) را به خوبی می خوانند . این افراد در کارهای روتین سریع حوصله شان سر می رود و به ندریت یک کار را از یک روش انجام می دهند . به طرز معمولی بی حوصله، به ندرت همان کار را همانند انجام می دهد، مناسب برای تبدیل کردن شرایط به یک علاقه جدید یکی پس از دیگری.

تیپ شخصیتی ESTJ

این افراد عمل گرا ، واقع بین هستند و به سرعت به سمت عملی کردن تصمیمات پیش می روند. قاطعانه، به سرعت به پیاده سازی تصمیمات حرکت می کند و تمامی منابع و افراد را در قالب یک پروژه در راستای رسیدن به نتیجه با تمرکز بالا بسیج می کنند. مراقب جزئیات و موارد روتین هستند. یک مجموعه روشن از استانداردهای منطقی دارند و به طور سیستماتیک آنها را دنبال می کنند و از دیگران هم این موارد را می خواهند. در اجرای برنامه های خود نیرومند و پی گیر هستند.

تیپ شخصیتی ESTJ

تیپ شخصیتی ESFJ

تیپ شخصیتی ESFJ

این افراد گرم و مشتاق هستند . وظیفه شناس و مشارکتی هستند. می خواهند نظم و هماهنگی را در محيط خود داشته باشند، با عزم و اراده آن را بسازم. مانند کار با دیگران برای تکمیل وظایف دقیق و در زمان. با اعتماد به نفس، از طریق حتی در مسائل کوچک پیگیری کنید. توجه داشته باشید که دیگران در زندگی روزمره خود نیاز دارند و سعی در ارائه آن دارند. می خواهم به خاطر کسانی که هستند و برای آنچه که آنها کمک می کنند قدردانی.

تیپ شخصیتی ENFJ

این افراد گرم، مضطرب، پاسخگو و مسئول هستند . این تیپ شخصیتی به شدت با احساسات، نیازها و انگیزه های دیگران هماهنگ است. این افراد می خواهند به دیگران کمک کنند تا توانایی کمک کردن خود را برآورده سازند ، ممکن است به عنوان کمک کننده و تسهیل کننده برای رشد فردی و گروهی افراد عمل کنند. متواضع، پاسخگو به ستایش و انتقاد هستند. این افراد در یک گروه نقش تسهیلگر و رهبر الهام بخش را ارائه می کنند.

تیپ شخصیتی ENTJ

تیپ شخصیتی ENTJ

این افراد صریح، قاطع هستند و به راحتی رهبری می کند. به سرعت روش ها و سیاست های غیر منطقی و ناکارآمد را می ببینید، سیستم های جامع برای حل مشکلات سازمانی را توسعه و اجرا می کند . از برنامه ریزی بلند مدت و تنظیم اهدف لذت می برد . معمولا آگاه است خوب می خواهد ، از گسترش دانش خود و انتقال آن به دیگران لذت بردن می برد . نیرومند در ارائه ایده های خود است.

برای شرکت در آزمون دیسک آماده اید؟     شرکت در آزمون

مطالب مرتبط

وو

امید شجاعی - فوریه 28, 2018 - بدون دیدگاه

مم

امید شجاعی - فوریه 28, 2018 - بدون دیدگاه

ه

تت

امید شجاعی - فوریه 28, 2018 - بدون دیدگاه

کار کردن با افراد، همکاران، دوستان و حتی کارفرمایان و مدیرانی که به صحبتهای ما گوش نمی کنند، یک چالش محسوب می شود. اینکه همکاران شما صحبتهای ...

ا

امید شجاعی - فوریه 28, 2018 - بدون دیدگاه

عنوان شغلی همه دارایی شما نیست اما اهمیت زیادی هم دارد. وقتی موقعیت شغلی جدیدی دریافت می کنید یا در زمینه شغلی مشابهی که برای مدتی کار ...

تا

امید شجاعی - فوریه 28, 2018 - بدون دیدگاه

در این بخش به تشریح تیپ های شخصیتی خروجی تست شخصیت مایر- بریگز MBTI پرداخته می شود. لذا توصیه می شود قبل از مشاهده تحلیل ها در ...


برخی از مشتریان کلینیک کسب و کار ایرانیان

گالری تصاویر تست MBTI