جستجو کن ...

" نسخه آزمایشی " جهت خرید آزمون های ITBC و شرکت در آن ، به نسخه قدیمی مراجعه نمایید.

تست نئو

قیمت ۲۰٫۰۰۰ تومان

خرید آزمون

تست نئو چیست؟

تست نئو یکی از تست های قوی شخصیتی است و در سطح بین المللی اعتبار بسیار بالایی دارد این تست پنج عامل یا بُعد اصلی شامل : عصبیت (Neuroticism) ، برون گرایی (Extraversion) ، بازبودن برای تجربه (Openness to experience) ، موافق بودن (Agreeableness) ، مراقب بودن در انجام وظایف : وظیفه شناسی / قانون گرایی (Conscientiousness) در خیلی از تست ها عامل آخر را وجدانی بودن ترجمه کردند که به نظر بار منفی دارد و بحث وجدان بسیار وسیع تر است و استفاده از این کلمه چالش های منفی را برای مخاطبین خود ایجاد می کند.

عصبیت (Neuroticism)

عامل عصبت مواردی همچون : اضطراب ، خصومت ، افسردگی ، خودآگاهی ، تکانشی بودن ، آسیب پذیری در برابر استرس را بررسی می کند .
بعد روان رنجوری در بر گیرنده سنجه هایی از آسیب پذیری یا ناخوش احوالی روان شناختی است از آنجا که بنا بر مطالعات انجام شده هیجان مخرب در سازگاری فرد و محیط تاثیرات زیاد دارد ، در مرد و زنی که نمره های بالایی در این بعد بگیرند ، احتمال بیشتری وجود دارد که دارای باور های غیر منطقی باشند، و قدرت کمتری در کنترل تکانه ها داشته باشند . و می توان متصور بود که درجه انطباق پذیری ضعیف تری نسبت به دیگران و فشار روانی بروز دهند.

برون گرایی (Extraversion)

عامل برون گرایی موارد همچون : گرم بودن در ارتباطات ، دوستانه ، قاطعیت ، فعال ، هیجان طلب ، احساسات مثبت را بررسی می کند.
بعد برون گرایی (Extraversion ) بیانگر میزان برون گرایی افراد است ، افرادیکه در این بعد نمره بالایی کسب می کنند ، اجتماعی تر، قاطع تر، فعالتر ، پر حف ، اهل صحبت و گفتگو با دوستان و اطرافیان هستند. این افراد به حضور در اجتماعات و مهمانی ها علاقه وافری داشته هیجان ، تحرک و پویایی را دوست دارند.

بازبودن برای تجربه (Openness to experience)

در این شاخص فانتزی ها ( هوس انجام کاری ) ، زیبایی شناسی ، احساسات ، اقدام ، ایده پردازی ، ارزش ها بررسی می شود .
بعد باز بودن، (Openness to experience )، افرادی که نمره خوب و بالایی در این بعد کسب می کنند . انسانهایی هستند که نسبت به تجربه های درونی و دنیای پبرامون بسیار کنجکاو بوده و زندگی سرشار از تجربه دارند.
این افراد از نظریه های جدید و ارزشهای غیرمتعارف لذت می برند و در مقایسه با افراد بسته احساسات مثبت و منفی فراوانی را تجربه می کنند. این افراد معمولا افراد خلاقی هستند و تفکر واگرا دارند.

موافق بودن (Agreeableness)

عامل موافق بودن : اعتماد ، ساده (به سادگی قابل فهم بودن) ، دوست داشتنی ، موافق ، تواضع ، انعطاف پذیری بررسی می شود .
توافق (Agreeableness)این بعد بر گرایش های ارتباط بین فردی تاکید دارد. فردی که نمره توافق بالایی دارد موافق نوع دوستی است و با دیگران احساس همدردی بیشتری می کند و مشتاق به کمک به آنان است و اعتقاد دارد که دیگران نیز با او همین رابطه را دارند.

وظیفه شناسی / قانون گرایی / وجدان گرایی (Conscientiousness)

عامل وظیفه شناسی موارد همچون : شایستگی (صلاحیت) ، نظم و ترتیب ، اطاعت پذیری ، تلاش برای دستاورد ، خود نظمی ، مشورت ( مراقب بودن ) را در فرد بررسی می کند .
وجدانی بودن (Conscientiousness ) دو ویژگی عمده توانایی کنترل تکانه ها و تمایلات و به کارگیری طرح و برنامه در رفتار، برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده در این شاخص مورد بررسی قرار می گیرد. افرادیکه دارای نمره بالایی در این بهد هستند دارای هدف ها و خواسته های قوی و از پیش تعیین شده است. این افراد منظم ، دقیق، قابل اعتماد و وقت شناس و چارچوب مدار هستند.

تست نئو برای زمینه های کسب و کار و توسعه فردی تست مناسبی است و زوایای خوبی از یک فرد را بررسی می کند . این تست نیز با پیش فرض سالم بودن افراد طراحی شده است .

برای شرکت در آزمون نئو آماده اید؟     شرکت در آزمون

مطالب مرتبط

معرفی ابزار دیسک و کاربردهای آن

کسب و کار ایرانیان - اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا رفتارها و برخوردهای اطرافیان شما اینگونه است که می بینید؟ آیا تا به حال با خود ...

درآمدی بر مدل دیسک و انتخاب رشته و شغل

کسب و کار ایرانیان - اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

 تست دیسکمی تواند بعنوان یکی از ورودیهای مدل تصمیم گیری افراد جویای کار و همچنین افرادی که می خواهند انتخاب رشته دانشگاهی کنند باشد و توجه به ...

روند روبه رشد استفاده از مدل دیسک DISC در سازمان های پیشرو در کشور

کسب و کار ایرانیان - - بدون دیدگاه

روند روبه رشد استفاده از مدل دیسک DISC در سازمان های پیشرو در کشور تئوری دیسک DISC توانسته است منجر به توسعه فردی ، کاری ،خانوادگی میلیون ...

از هوش هیجانی تا عملکرد برتر

کسب و کار ایرانیان - - بدون دیدگاه

بیشتر سازمان ها هزینه های گزافی را صرف فعالیت های سخت افزاری می کنند ولیکن کمتر به فعالیت های و دانش های نرم افزاری توجه دارند . ...

تست دیسک چیست؟

کسب و کار ایرانیان - فروردین ۳۱, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

معرفی ابزار DISC شناخت رفتار و تحلیل آن ، اولین قدم جهت شناخت خود و شناخت دیگران می باشد ، اگر بدنبال بهبود ارتباطات میان فردی در سازمان ...


برخی از مشتریان کلینیک کسب و کار ایرانیان

گالری تصاویر تست نئو