جستجو کن ...

" نسخه آزمایشی " جهت خرید آزمون های ITBC و شرکت در آن ، به نسخه قدیمی مراجعه نمایید.

تست نئو

قیمت ۲۰٫۰۰۰ تومان

خرید آزمون

تست نئو چیست؟

تست نئو یکی از تست های قوی شخصیتی است و در سطح بین المللی اعتبار بسیار بالایی دارد این تست پنج عامل یا بُعد اصلی شامل : عصبیت (Neuroticism) ، برون گرایی (Extraversion) ، بازبودن برای تجربه (Openness to experience) ، موافق بودن (Agreeableness) ، مراقب بودن در انجام وظایف : وظیفه شناسی / قانون گرایی (Conscientiousness) در خیلی از تست ها عامل آخر را وجدانی بودن ترجمه کردند که به نظر بار منفی دارد و بحث وجدان بسیار وسیع تر است و استفاده از این کلمه چالش های منفی را برای مخاطبین خود ایجاد می کند.

عصبیت (Neuroticism)

عامل عصبت مواردی همچون : اضطراب ، خصومت ، افسردگی ، خودآگاهی ، تکانشی بودن ، آسیب پذیری در برابر استرس را بررسی می کند .
بعد روان رنجوری در بر گیرنده سنجه هایی از آسیب پذیری یا ناخوش احوالی روان شناختی است از آنجا که بنا بر مطالعات انجام شده هیجان مخرب در سازگاری فرد و محیط تاثیرات زیاد دارد ، در مرد و زنی که نمره های بالایی در این بعد بگیرند ، احتمال بیشتری وجود دارد که دارای باور های غیر منطقی باشند، و قدرت کمتری در کنترل تکانه ها داشته باشند . و می توان متصور بود که درجه انطباق پذیری ضعیف تری نسبت به دیگران و فشار روانی بروز دهند.

برون گرایی (Extraversion)

عامل برون گرایی موارد همچون : گرم بودن در ارتباطات ، دوستانه ، قاطعیت ، فعال ، هیجان طلب ، احساسات مثبت را بررسی می کند.
بعد برون گرایی (Extraversion ) بیانگر میزان برون گرایی افراد است ، افرادیکه در این بعد نمره بالایی کسب می کنند ، اجتماعی تر، قاطع تر، فعالتر ، پر حف ، اهل صحبت و گفتگو با دوستان و اطرافیان هستند. این افراد به حضور در اجتماعات و مهمانی ها علاقه وافری داشته هیجان ، تحرک و پویایی را دوست دارند.

بازبودن برای تجربه (Openness to experience)

در این شاخص فانتزی ها ( هوس انجام کاری ) ، زیبایی شناسی ، احساسات ، اقدام ، ایده پردازی ، ارزش ها بررسی می شود .
بعد باز بودن، (Openness to experience )، افرادی که نمره خوب و بالایی در این بعد کسب می کنند . انسانهایی هستند که نسبت به تجربه های درونی و دنیای پبرامون بسیار کنجکاو بوده و زندگی سرشار از تجربه دارند.
این افراد از نظریه های جدید و ارزشهای غیرمتعارف لذت می برند و در مقایسه با افراد بسته احساسات مثبت و منفی فراوانی را تجربه می کنند. این افراد معمولا افراد خلاقی هستند و تفکر واگرا دارند.

موافق بودن (Agreeableness)

عامل موافق بودن : اعتماد ، ساده (به سادگی قابل فهم بودن) ، دوست داشتنی ، موافق ، تواضع ، انعطاف پذیری بررسی می شود .
توافق (Agreeableness)این بعد بر گرایش های ارتباط بین فردی تاکید دارد. فردی که نمره توافق بالایی دارد موافق نوع دوستی است و با دیگران احساس همدردی بیشتری می کند و مشتاق به کمک به آنان است و اعتقاد دارد که دیگران نیز با او همین رابطه را دارند.

وظیفه شناسی / قانون گرایی / وجدان گرایی (Conscientiousness)

عامل وظیفه شناسی موارد همچون : شایستگی (صلاحیت) ، نظم و ترتیب ، اطاعت پذیری ، تلاش برای دستاورد ، خود نظمی ، مشورت ( مراقب بودن ) را در فرد بررسی می کند .
وجدانی بودن (Conscientiousness ) دو ویژگی عمده توانایی کنترل تکانه ها و تمایلات و به کارگیری طرح و برنامه در رفتار، برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده در این شاخص مورد بررسی قرار می گیرد. افرادیکه دارای نمره بالایی در این بهد هستند دارای هدف ها و خواسته های قوی و از پیش تعیین شده است. این افراد منظم ، دقیق، قابل اعتماد و وقت شناس و چارچوب مدار هستند.

تست نئو برای زمینه های کسب و کار و توسعه فردی تست مناسبی است و زوایای خوبی از یک فرد را بررسی می کند . این تست نیز با پیش فرض سالم بودن افراد طراحی شده است .

برای شرکت در آزمون نئو آماده اید؟     شرکت در آزمون

مطالب مرتبط

شاخص تیپ شخصیتی مایرز-بریگز

کلینیک کسب و کار ایرانیان - شهریور ۲۶, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

شاخص تیپ شخصیتی مایرز-بریگز و برگه ی مقایسه ی پروفایل های رفتاری D صمیمی، صادق، قاطع، سازمان‌دهنده، رک، حل کننده مشکلات، نتیجه‌گرا، مدیر خوب، با اعتماد به ...

شناخت الگوهای رفتاری DISC و نقش آن در بهبود روابط همسران

کلینیک کسب و کار ایرانیان - شهریور ۱۵, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

شاید شما هم شنیده باشید که ازدواج مانند یک هندوانه در بسته و ریسک است. این موضوع حقیقت دارد چون دو نفر در هنگام ازدواج آگاهی کاملی ...

دیسک و مد و لباس

کلینیک کسب و کار ایرانیان - شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

در تمامی اشکال و ارتباطات غیر کلامی (nonverbal)، رنگ یکی از سریعترین روش‌های انتقال پیام و معانی است. پیش از آنکه بشر امروز، ارزش زیبایی شناسی رنگ ...

کارگاه ارتباط موثر با دیسک

کلینیک کسب و کار ایرانیان - شهریور ۶, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

«کارگاه ارتباط موثر با دیسک» موسسه سلامت اندیشه لیان در بوشهر برگزار می‌کند. رفتارشناسی و ارزیابی با مدل جهانی DISC، کارگاهی جذاب مبتنی بر بازی. مدرسین مورد ...

فروشنده حرفه ای بر مبنای مدل DISC

کلینیک کسب و کار ایرانیان - شهریور ۳, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

فروشندگان حرفه ای چه الگویی در مدل DISC دارند؟ یک سوال رایج در حوزه DISC اینست که مناسب‌ترین و موفق‌ترین الگو برای مشاغلی نظیر فروش و مدیریت ...


برخی از مشتریان کلینیک کسب و کار ایرانیان

گالری تصاویر تست نئو